פוטושופ CC

פוטושופ CC הינו הסטנדרט התעשייתי המקובל לעיבוד ועריכת תמונה, פוטושופ מספק חבילה מקיפה של כלים מקצועיים ליטוש, והוא ארוז עם תכונות עריכה רבי עוצמה שנועדו לעורר השראה.

פוטושופ CC – חידושים עיקריים:

פוטושופ photoshop CC

 • כל כלי חידודי התמונה, כולל חידוד חכם
 • תכונות מורחבות שהיו עד היום בגרסת הפוטושופ אקסטנדד
 • כלי Upsampling חכם
 • שימוש באדובי Camera Raw  כפילטר
 • כולל את אדובי Camera Raw 8
 • יכולת עריכה מתקדמת לעיגול פינות במלבנים ובצורות אחרות
 • צורות מרובות מובנות ובחירת Path
 • ציור משופר בתלת מימד
 • הפחתה משמעותית בכל הקשור לרעידות מצלמה
 • תמיכת עצמים חכמה עבורBlur Gallery  ו- Liquify
 • מרקורי מנוע גרפי
 • תכונות משופרות של Content-Aware
 • תמיכה ב-24 שפות

גרסה זו הינה הגרסה החדשה ביותר של חברת אדובי שהושקה רישמית בישראל בתאריך 17.06.13. גרסת הפוטושופ העכשווית עברה מאז מספר עידכונים ושדרוגים כאשר האחרון שבהם בוצע באוקטובר 2014. מכיוון שתוכנת הפוטושופ CC הינה חלק מהמנוי של הקריאטיב קלאוד, תמיד תהיה לך גישה לכל עידכון חדש ולתכונות חדשות שמגיעות יחד איתה, כל עוד הינך מנוי לתוכנית כמובן. ניתן להבין שחלק מן המשתמשים הותיקים בוודאי יביעו תרעומת ומורת רוח מכיוון שיהיו צריכים להמשיך לשלם בכדי להשתמש בתוכנה. אך יחד עם זאת במנוי הקריאטיב קלאוד, חישוב מהיר דווקא מראה שיקח לפחות 3 שנים כדי להחזיר את ההשקעה אם משווים את סכום הקנייה במנוי שנתי שמטבעו הינו זול יותר לעומת רישוי בעלות חד פעמית (שהיתה נהוג עד כה), ועד שיעברו 3 שנים, רוב הלקוחות ירצו לשדרג את הגרסה שיש ברשותם בכל מקרה.

 

זמינות: דרך נוספת שמשפיעה לטובה על קהל הלקוחות היא שמשתמשים חדשים בגרסת ה- Photoshop CC  יקבלו מעתה גם את כל הכלים של Photoshop Extended, הגרסה המורחבת של פוטושופ שהיתה זמינה עד לא מזמן במחיר גבוה יותר, התכונות המורחבות אגב כוללות מודלים תלת מימדיים וניתוח תמונה חכם.

התקנה: פוטושופ CC אדובי קלאודכדאי לשקול להתקין את גרסת הפוטושופ על מחשב חזק או על Mac. יש להכנס למערכת באדובי עם הזהות שלך (Adobe ID) טרם ההתקנה. פוטושופ CC פועל על Windows 7 עם Service Pack 1, אבל לא עובד חלק בגירסאות הקודמות של Windows OS. לעומת זאת אצל משתמשי מקינטוש יצטרכו גרסת מערכת הפעלה מסוג OS X 10.7 או 10.8.

ממשק: ממשק המשתמש בפוטושופ CC נותר כמעט ללא שינוי מזה של פוטושופ CS6. כל הכלים שהיו בצד שמאל והפנלים בצד הימני עדיין זמינים, במבחר של סביבות עבודה המתאימות לעריכת תמונה סטנדרטית, תלת-מימד, תנועה, ציור, צילום וטיפוגרפיה. סביבת העבודה הינה בעלת יכולת התאמה אישית, וניתן לשמור הגדרות קבועות מראש עבור כל התאמה אישית שתרצה. קישוריות הענן החדשה גם אומרת שאתה יכול להיכנס לעותק של אותה גרסת הפוטושופ במיקום אחר, כאשר ההתאמה האישית של ממשק המשתמש תשאר זהה. היבט נוסף של ממשק המשתמש הוא גישה לתכונות המעודכנות ביותר, ניתן לבחור בתיבה "Use legacy" כדי לקבל את הכלי הישן. שפע של תכונות אחרות נוספו בשילוב מקצת מתוכנת הפרימייר. Behance Adobe behance פוטושופ CCBehance היא רשת חברתית לאנשי מקצוע קריאייטיבים, המציגה את תיקי עבודות באינטרנט. תיק העבודות מובנה לכל יישומי הקריאטיב קלאוד, Behance תאפשר למשתמש לקבל הודעות ממשתמשים אחרים ולקבל משוב מעמיתים ולקוחות. משתמשים בקלאוד יכולים לפרסם את הקבצים שלהם ישירות מפוטושופ CC באמצעות לחצן בפינה השמאלית התחתונה וכל זאת בלחיצה אחת. מתוך Behance ניתן לשתף, לדון בעבודה מסויימת ואף לשמור על קשר עם לקוחות ופרילנסרים פוטנציאליים וקיימים. ProSites של Behance זהו אתר תיקי העבודה המקוונים הניתנים להתאמה אישית, מנויי קריאטיב קלאוד יכולים לחבר את כתובות הדומיין שלהם לפרופיל Behance. המצגות של Behance הן אלגנטיות, נקיות, ומאגדות בתוכן את כל התכונות החיוניות החברתיות. היא מציעה נתונים סטטיסטיים של הפעילות בדפים. ניתן גם לייצא תמונות בפורמט Zoomify המאפשרת הגדלת זום המאפשרת צפייה לעומק ובתמונות גדולות. כמו כן ניתן לקבל יותר אפשרויות שיתוף, כמו שיתוף בדואר אלקטרוני ושיתוף פליקר. כמובן, שניתן לעשות את כל זה מאפליקציית אירגון התמונות – Bridge הנלווית אל פוטושופ.

כלים חדשים לצילום פוטושופ CC - רעידות מצלמההפחתת רעידות מצלמה. התכונה החדשה והחמה ביותר של פוטושופ CC היא הפחתת רעידות מצלמה. תכונה זו הוצגה לראשונה על ידי אדובי לפני כשנתיים בכנס MAX וזכתה להמון התלהבות. הכלי מנתח את התמונה כדי למצוא את נתיב התנועה של הרעידה, ולאחר מכן היא מיישרת את הפיקסלים שהשתנו. נשמע פשוט, אבל זה יותר קשה ממה שזה נשמע. הסיבה לכך היא שהנתיב לא זהה בכל חלקי התמונה, אלא אם כן התמונה צולמה במצלמה המחוברת לחצובה. אתה יכול להשתמש בתרחיש הטוב ביותר שהכלי מספק, או לבחור באזורים שבהם יש לטשטש את העקבות הללו. תכונות חדשות של Camera Raw – יתרונות ב- Photoshop CC מדגישות מספר יכולות של Camera Raw, שחלק מהן כבר נראו בגרסת Lightroom 5. היא כוללת כלי תיקון גיאומטריים חדשים ומשופרים. כמו גם מאפשר לך לתקן קווים מקבילים אנכיים ואופקיים. ההגדרה אוטומטית שלו מנסה לתקן את הפרספקטיבה, ניתן גם לבחור ליישר רק קווים אנכיים או רק קווים אופקיים, או להתעסק עם הפרספקטיבה לפי ראות עינכם.