שאלות ותשובות

מה זה Creative Cloud?

מה זה Creative Cloud

קריאייטיב קלאוד (CC) מפגיש את כל התוכנות שאתה צריך בכדי ליצור את היצירה הגדולה והמיוחדת ביותר שלך. החברות הינה אחת ופשוטה והינה מספקת לך ולצוות שלך גישה לגירסאות העדכניות ביותר של כל יישומי Adobe המקצועיות בדיוק כמו שהתרגלת להשתמש בשולחן העבודה, תוכל כמובן למצוא בה תוכנות כגון Photoshop , Illustrator, ועוד – בתוספת תכונות חדשות ושדרוגים ברגע שיהיו זמינים. אחסון בענן וקובץ סינכרון יכולות לאפשר לך לגשת לקבצים שלך בכל מקום בו אתה נמצא, אפילו במכשיר הנייד שלך, ואתה יכול לחלוק את הרעיונות שלך עם לקוחות או עמיתים לעבודה בקלות רבה יותר מאשר אי פעם. שירותים מבוססי ענן מאפשרים לך לבנות ולפרסם אתרי אינטרנט, יישומים ניידים, iPad, פרסומים ותוכן לכל מדיום או מכשיר. כמו גם יכולת לפרסם את התיק האישי שלך בכתובת האתר ולהוסיף אותו לתוך יצירות הקהילה הגדולה בעולם כדי לקבל השראה, לקבל משוב, ולמצוא הזדמנויות חדשות. עם קריאטיב קלאוד, העולם היצירתי שלך מקבל פאנל ניהול מרכזי משלו כדי לשמור את הרעיונות שלך, קבצים, גופנים, הגדרות, הודעות, יישומי שולחן עבודה, וחברי הצוות המסונכרנים.

מדוע חברת אדובי שינתה את השם מקריאייטיב סויט לקריאייטיב קלאוד?

החזון של חברת אדובי למוצרי קריאטיב קלאוד הוא מעבר ליכולת לספק רק את היישומים היצירתיים שלהם להורדה. חברת אדובי בונה גם פלטפורמה שמאפשרת לך לעבוד איפה ומתי שאתה רק רוצה, ובכך היא הופכת את קהילת משתמשי התוכנות בארגון לחלק מרכזי בתהליך היצירה.
מה שמאפשר זרימות עבודה מבוססות ענן הינו בעיקר המוקד למהדורות עכשוויות ועתידיות, עם מטרה כללית קלה יותר שהופכת את העבודה על מכונות ומכשירים רבים, כמו גם לאפשר שיתוף פעולה וגילוי בתוך הקהילה יצירתית שבתוך הארגון. השם החדש משקף התמקדות זו.
בקצרה: Creative Cloud זהו רישיון שימוש בתוכנות ובשירותים המקוונים של Adobe על בסיס מנוי שנתי

איך זה עובד?

האם יש צורך בגישה לאינטרנט לצורך שימוש מתמשך ביישומים/התוכנות הניתנות בקריאטיב קלאוד?

לא. מספר היישומים השולחניים בקריאטיב קלאוד שלך (כגון פוטושופ ואילוסטרייטור) מותקנים ישירות על המחשב שלך, כך שאתה לא צריך חיבור לאינטרנט כדי להשתמש בהם על בסיס יומי.
יהיה עליך להיות במצב מקוון לרשת האינטרנט בעת ההתקנה ובשעת אקטיבציית רישיון התוכנה שלך. אם יש לך מנוי שנתי, תתבקש להתחבר לאינטרנט כדי לאמת את המנוי והתוכנות שלך כל 30 ימים. עם זאת, תוכל להשתמש במוצרים במשך 3 חודשים (99 ימים), גם אם אתה במצב לא מקוון.

האם אני צריך להוריד ולהתקין את היישומים הזמינים בענן Creative בבת אחת?

לא. הקריאטיב קלאוד מאפשר לך להתקין כל יישום בנפרד בכל פעם שתרצה בכך. תוכל גם לערבב בין יישומים ולהתאים רק את מה שאתה רוצה שיפעל במחשב שלך – יש לך את החופש לבחור אילו יישומים תרצה להתקין.

האם אני יכול לשלוח קבצים לאנשים שאין להם חברות בקריאטיב קלאוד? האם הם יוכלו להציג או לשתף את הקובץ?

כן, הקבצים יכולים להיות משותפים כמו כל קובץ אחר שנוצר על ידי יישומי הקריאיטיב קלאוד. לדוגמה, אתה יכול לשתף קבצים באמצעות דואר אלקטרוני, FTP, וכן הלאה.
בנוסף, תכונות שיתוף בקריאטיב קלאוד מאפשרות לך לשתף קבצים עם אנשים שאינם חברים בו אך באופן שיאפשר להם להציג את הקבצים בדפדפן. צופים יוכלו להפוך שכבות לסירוגין, להציג metadata רלוונטי, הערה, ואף להוריד קבצים לעריכה.

כחבר במנוי הקריאטיב קלאוד, האם אני נדרש להתקין באופן יזום שדרוג ליישום שולחן עבודה, כאשר הוא הופך להיות זמין?

לא. אינך נדרש להתקין כל גרסה חדשה של יישומי שולחן העבודה הזמינים קריאטיב קלאוד. אתה יכול להמשיך ולהשתמש בגרסה הנוכחית של המוצר, כל עוד יש לך חברים פעילים. ניתנת לך גמישות בעת התקנת מהדורה חדשה כדי לנצל את תכונות המוצר החדשות, אם תבחר לעשות כן.

כרגע יש לי מהדורה קודמת, מסוג Creative Suite שמותקנת כבר במחשב שלי. האם אהיה מסוגל להשתמש בשני המוצרים (גם בקריאטיב סויט וגם בקריאטיב קלאוד) במחשב שלי?

כן, התקנת חבילת היצירה הקיימת שלך לא תושפע על ידי התקנת יישומי הקריאטיב קלאוד החדשים. לדוגמה, אתה יכול להתקין ולהשתמש בשניהם, גם בפוטושופ CS6 וגם בפוטושופ CC באותו מחשב.

מה קורה אם אני מחליט להפסיק את החברות שלי שבקריאטיב קלאוד בתום השנה?

תמשיך לקבל גישה ליתרונות החברות במנוי הקריאטיב קלאוד בחינם, ואם גיבית את העבודות למחשב שלך אתה תמשיך לקבל גישה גם לקבצים אלו.
לא תהיה לך עוד גישה ליישומי שולחן העבודה הנמצאים בקריאייטיב קלאוד ולמרבית השירותים בה.

רכישה וזמינות

כיצד רוכשים מנוי בקריאטיב קלאוד?

אדובי קריאטיב קלאוד קיים בעולם עבור יחידים, צוותים ועסקים קטנים, וחברות (כמו חברות גדולות, משרדי ממשלה, ומוסדות חינוך).
המוצר שזמין לרכישה כעת בישראל הינו אדובי קריאטיב קלאוד לצוותים המיועד לארגונים קטנים ובינוניים, מוצר זה זמין לרכישה במנוי שנתי בתשלום מראש בלבד. לרכישה ניתן להיכנס לקישור הבא: לחץ כאן
המוצר זמין ומוצע לרכישה דרכנו למוסדות ממשלתיים וניתן אף לקבלו במחיר מופחת גם לארגוני חינוך.

באילו שפות האתר והיישומים ב- Creative Cloud זמינים?

נכון לעכשיו, אתר הקריאטיב קלאוד זמין בשפות הבאות: אנגלית, צ'כית, דנית, הולנדית, פינית, צרפתית, גרמנית, איטלקית, יפנית, קוריאנית, נורבגית, פולנית, פורטוגזית, רוסית, ספרדית, שבדית וטורקית. המטרה היא להפוך את ענן Creative כזמין לציבור רחב ככל האפשר.
רוב התוכנות והיישומים מותאמות גם לשפה העברית.

מתי יישומי CC החדשים (גרסאות חדשות) ותכונות הקריאטיב קלאוד החדשות יהיו זמינות?

יישומי CC החדשים, כגון: תכונות קריאטיב קלאוד, הגדרות סנכרון, הודעות בשולחן עבודה, אינטגרציה עם Behance, יישומי שולחן עבודה כמו פוטושופ CC ואילוסטרייטור CC יהיו זמינים באופן בלעדי החל מחודש יוני 2013 ואילך.

תחילת עבודה עם הקלאוד

מתי בדיוק המנוי שלי מתחיל?

אם אתה רוכש את המנוי דרך משווק מוסמך, תקופת החברות שלך מתחילה כאשר אתה מוסיף מושבים לחשבונך, החל מרגע אישור הקישור שקיבלת בתוכנית ה- VIP.

מה אני עושה אם יש לי בעיה בהורדת התוכנות במנוי שלי?

בפאנל הניהול המרכזי שלך בצד ימין ישנה קטגוריית עזרה (Help), משם ניתן להגיע לאתר העזרה של אדובי, לחילופין ניתן להיכנס לפורום העזרה ולפרסם שאלות.

האם אני יכול להשתמש בתוכנה שאני מוריד מהקריאייטיב קלאוד במחשבים מרובים?

כן, אתה יכול להשתמש ביישומים שולחניים של המנוי בשני מחשבים אך לא בו זמנית, ללא קשר למערכת הפעלה, ובלבד שמדובר באותו משתמש הקשור ישירות לחברות במנוי הקריאטיב קלאוד שרכשת. לקבלת מידע נוסף, ראה את דף הסכמי רישיון המוצר.

היכן אוכל למצוא את התנאים וההגבלות לחברות בקריאייטיב קלאוד?

תוכל למצוא את הפרטים המלאים בקישור הבא: לחץ כאן

היכן ניתן לקבל מידע נוסף על ניהול החשבון שלי?

תוכל למצוא מידע על איך לשנות את החשבון שלך, או איך לשדרג, לחדש, או לבטל את המנוי שלך בקישור הבא: לחץ כאן

יישומי שולחן עבודה ועדכוני מוצר

מה הם יישומי CC החדשים?

יישומי CC הם הגרסאות העדכניות ביותר של יישומי שולחן העבודה של תוכנות אדובי השונות, כמו פוטושופ ואילוסטרייטור, מוצרים אלו זמינים כחלק מהחברות שלך בקריאטיב קלאוד.

באיזו תדירות אדובי מוסיפה תכונות חדשות לקריאטיב קלאוד?

Adobe מתכננת להוסיף יישומים חדשים, תכונות, ועדכונים לקריאייטיב קלאוד באופן שוטף. כאשר תכונות אלה הופכות לזמינות, נשלחות הודעות למשתמשים במהלך פעילותם הרגילה ביישומי שולחן העבודה. לקוחות יכולים גם להתעדכן על מה חדש ב-Creative Cloud באמצעות הבלוג בקישור הבא: לחץ כאן

האם יש לי גישה לגירסאות קודמות באפליקציות השונות בקריאטיב קלאוד?

כן. יש למנויים אקטיביים גישה לקבוצה נבחרת של גירסאות ארכיון עבור יישומי שולחן העבודה. החל מגרסאות CS6, בחירת גירסאות ישנות יותר של יישומי שולחן העבודה נעשות באמצעות הארכיון והן זמינות להורדה. גירסאות ארכיון ניתנות "AS-IS", ואינן מעודכנות ולרוב לא ניתן לעבוד עימן בסוגי חומרה עדכניות ו/או פלטפורמות תוכנה עכשוויות.

האם ניתן לייצא את יישומי ה- CC החדשים ל- CS6?

מרבית מיישומי שולחן העבודה בקריאטיב קלאוד יוכלו לספק את היכולת לייצא קבצים לגרסת קריאטיב סויט 6 של אותו יישום. דבר זה מאפשר לך לייצא את העבודה שלך לגרסאות CS6, אשר זמינות באמצעות תוכנה הניתנת עם רישיון קבוע.
Adobe מתכננת להמשיך ולתמוך ביכולת לייצא לחבילות הקריאטיב (CS6) ביישומים שיהיו זמינים לקהל גם בעתיד.
תכונות חדשות שנוספו ליישומי שולחן העבודה לאחר Creative Suite 6 ייתכן שאינן נתמכות בקובץ המיוצא, או לחילופין אינן נתמכות על ידי יישום Creative Suite 6.

אילו יישומי CC תומכים יצוא ל-CS6?

להלן רשימת היישומים התומכים ביכולת לייצא ל-CS6 גירסאות של היישום:
Photoshop
InDesign
Illustrator
Flash Professional
Dreamweaver
יישומים שאינם מופיעים כאן עשויים שלא לתמוך ביצוא לגרסאות Creative Suite 6, ולא יהיה ניתן לעשות זאת גם בגרסאות עתידיות.
תכונות חדשות שנוספו לרשימה לעיל לאחר Creative Suite 6 ייתכן שאינן נתמכות בקובץ המיוצא, או נתמכות על ידי יישומי Creative Suite 6.

האם יישומי השולחן החדשים בקריאטיב קלאוד תומכות ב- Mac OS X v10.6?

כדי לנצל את כל התכונות הנהדרות שביישומים השולחניים בקריאטיב קלאוד החדש, לקוחות צריכים לשדרג לגרסה חדשה יותר של Mac OS X. חלק מיישומי CC החדשים אינם תומכים ב- v10.6 ולא יוכלו להיות מוטמעים במערכות הפעלה אלו. ניתן למצוא דרישות מערכת מינימאלי עבור כל יישום ענן יצירתית בעמוד המפרט הטכני על Adobe.com.
שים לב שאם אתה ב-Mac OS X 10.6, תצטרך להתקין מוצרים התואמים את v10.6 דרך מנהל יישומי Adobe.

אילו יישומי קריאטיב קלאוד תומכות ב- Mac OS X 10.6?

יישומי ה- Creative Cloud הבאים תומכים ב- Mac OS X v10.6.8 ובגרסאות מעודכנות יותר של מערכת ההפעלה Mac OS:
Extension Manager
Illustrator CC
InCopy CC
InDesign CC
Adobe Muse CC
מוצרים שאינם מופיעים כאן אינם נתמכים ב- Mac OS X 10.6.
Adobe ביצעה בדיקה מוגבלת ביישומים שולחניים אחרים בקריאטיב קלאוד עבור ה-Mac OS X 10.6, אך יישומים אלה צפויים להיות בעייתיים בתכונות ובפונקציונליות שלהן.

אילו יישומי שולחן עבודה אשר זמינים בקריאטיב קלאוד דורשות מערכות הפעלה של 64 סיביות?

ביישומי CC החדשים, רוב יישומי הוידאו והאודיו המקצועיות דורשות כעת מערכות הפעלה של 64 סיביות. יישומים של 64 סיביות אלה הכוללים את פרימייר, אפטר אפקטס, אודישן, פרלוד, ספידגרייד, פוטושופ ולייטרום דורשות 64 ביט גם במחשבי MAC.

מדוע Adobe הסבה חלק מן היישומים שלה לארכיטקטורת 64 סיביות?

על ידי אופטימיזציה של קוד עבור מערכות הפעלה של 64 סיביות, אדובי מסוגלת כעת לספק את השיפור בביצועים שאותם דורשים אנשי מקצוע בתחום. רוב יישומי הוידאו פרו של Adobe כעת דורשים מערכת הפעלה של 64 ביט, אבל הרוב המכריע של אנשי מקצועות הוידאו כבר עברו למערכות של 64 סיביות, כגון Mac OS X v10.7 או v10.8 או בגרסאות 64 סיביות של Microsoft Windows 7 או Windows 8. מכיוון שמערכות הפעלה של 64 סיביות מציעות ביצועים מעולים, משחרר בהווה ובעתיד של רוב וידאו Adobe המקצועי ויישומי אודיו לא יתמכו במערכות הפעלה של 32 סיביות.

האם ניתן להשתמש ביישומי הוידאו פרו החדשים שבקריאטיב קלאוד על מערכות הפעלה של 32 סיביות?

לא. בכדי להפעיל את יישומי וידאו ואודיו הפרו שב- Creative Cloud, תצטרך גרסת 64 סיביות של Windows 7 עם Service Pack 1 לפחות או Windows 8, או במקינטוש, או ב- Mac OS X גרסאות v10.7 או v10.8.
הערה: התמיכה במערכות ההפעלה Windows XP ו- Windows Vista הופסקו, כולל גירסאות 64 סיביות של פלטפורמות אלה. כמו כן Mac OS X 10.6 Leopard וקודמיה אינם נתמכים לשימוש עם יישומי הוידאו ויישומי האודיו המקצועיים.
אם אתה משתמש במערכת הפעלה שאינה תואמת לרשום לעיל, Adobe ממליצה לשדרג למהדורת 64 סיביות של Windows 8 או Mac OS X v10.8.

למי עליי לפנות אם יש לי בעיות עם תוכנות הקריאטיב קלאוד שלי?

אם יש לך שאלות אודות השימוש בתוכנות האדובי קריאטיב קלאוד, תוכל תמיד לבקר בדף התמיכה שבקישור הבא: לחץ כאן

אבטחת מידע

היכן הקריאטיב קלאוד של אדובי מאוחסן?

שירותי הקריאטיב קלאוד מאוחסנים בAmazon Web Services) AWS -) הפרוסים ביבשות הבאות: ארצות הברית, אירופה ואסיה. AWS מציע פלטפורמה אמינה עבור שירותי תוכנה בשימוש על ידי אלפי עסקים ברחבי העולם. AWS מספק שירותים בהתאם לשיטות עבודה מומלצות ועובר אישורי אבטחת התעשייה מוכרים ולביקורות: PCI DSS Level 1 ,ISO 27001 ,FISMA, HIPAA, ו-SAS 70 Type II. משמעות הדבר היא כי חברי הקריאטיב קלאוד נהנים מהחידושים האחרונים בנהלי אבטחה לנכסים מאוחסנים.
לקבלת מידע נוסף, תוכל לבקר בשירותי האינטרנט של אמזון בכתובת הבאה: לחץ כאן

עד כמה מאובטח שטח האחסון בקריאטיב קלאוד?

Adobe משתמשת בתהליכי הנדסת אבטחה מובילים בתעשייה בכל הקשור בבניית מוצריה. עם יצאת הקריאטיב קלאוד, אבטחת המידע הוטמעה בה במגוון רמות, החל מיישומים וכלה ברשתות למתקנים הפיסיים. בנוסף לטכנולוגיות החדישות ביותר, אדובי מצייתת למדיניות נהלים מומלצים העדכניים ביותר שישנם כיום באבטחת מידע באינטרנט.

מהי רמת האבטחה של המשמש ברמת היישום? מהם אמצעי האבטחה הננקטים במהלך העברת קבצים ובמהלך איחסון הקבצים המוצפנים?

קריאטיב קלאוד משתמש בטכנולוגיית הצפנה מובילה בתעשייה בכדי להגן על הנתונים של המנויים בו. כאשר הינך משתמש בשירות ו/או בהעברת הקבצים בטכנולוגיית 256-bit AES Secure Sockets Layer SSL – טכנולוגיית ההצפנה הנ"ל משתמשת בשני רמות אימות משתמש והצפנה להעברת נתונים, כמו כן היא עוזרת להבטיח כי הנתונים והמסמכים שלך זמינים רק לך ולמשתמשים המשוייכים לארגונך.
זוהי אותה הטכנולוגיה המובילה בתעשייה בשימוש על ידי המוסדות הפיננסיים והממשלות ברחבי העולם. השירות משתמש ב- Session Cookie רק כדי להקליט את מידע האימות לתקופת הפעלה ספציפית. Session cookie אינו כוללת את שם המשתמש (Adobe ID) או את הסיסמה של המשתמש. לנכסי Creative שמאוחסנים, משתמשים ייהנו מהביטחון, רמת האבטחה הגבוהה והאישורים הניתנים על ידי שירותי האינטרנט מאת אמזון הנחשבים למובילים בתעשייה.

מהי רמת אבטחת הרשת שנעשית בה בשימוש במוצר?

מנוי הקריאטיב קלאוד ממנף את הגנת חומת האש, מערכות גילוי פריצה, הצפנת SSL, ופרוטוקולים קנייניים בכדי להגן על המידע החשוב שלך. השירותים המתארחים בסביבת השרתים מוגנים ונעשים גם שימושים בטכנולוגיות מתקדמות אחרות בכדי לסייע במניעת הפרעות או מניעת גישה מפני פולשים הנמצאים מחוץ לחומת אש.

מהי רמת האבטחה הפיזית המקומית לשרתי האירוח ב- Creative Cloud?

מתקני שירותי האירוח מוגנים באמצעות מספר שכבות של אבטחה פיזית, כאשר אנשים מורשים בלבד יכולים לגשת למתקנים ולחוות השרתים. בנוסף, כל גישה למתקן מנותרת ונסרקת באמצעות יומנים באופן סדיר שמוגן הרמטית מפני גישה מבחוץ. כל ציוד מרכז הנתונים הפיזי כולל הגנות מפני גניבת נתונים ומפגעים סביבתיים וזאת על מנת למנוע אובדן, נזק, או סכנה ועל מנת למנוע הפרעה לפעילות העסקית הסדירה במקום.

אחסון ושירותי הענן

האם אני יכול לאחסן כל סוג של קובץ בקריאטיב קלאוד, או רק קבצי אדובי?

אין הגבלות על סוגי הקבצים שניתן לאחסן בקריאטיב קלאוד.

האם אני יכול לרכוש שטח אחסון נוסף בקריאטיב קלאוד?

אחסון נוסף יהיה זמין לרכישה בשלב מאוחר יותר במהלך שנת 2013. אם הגעת למגבלת האחסון שלך, נא פנה לשירות הלקוחות של אדובי בכתובת הבאה: לחץ כאן

איך מנוהלים גרסאות קבצי העבודה בקריאטיב קלאוד?

בכל פעם שאתה יוצר גרסה חדשה של קובץ בקריאטיב קלאוד, הגרסה הקודמת גם נשמרת ומאוחסנת. באפשרותך ליצור מספר בלתי מוגבל של גירסאות קודמות, אשר נשמרות לתקופה של 10 ימים ולאו דוקא לסמוך על שטח האחסון שלך. רק את הגרסה העדכנית ביותר תחשב ותישאר בשטח האחסון שלך.

מה קורה לקבצים שלי במידה ואני מבטל את החברות שלי בקריאטיב קלאוד?

אם תבחר שלא לחדש את המנוי שלך, עדיין תינתן לך לאחר תום המנוי גישה ברמה החופשית של החברות, אשר מספקת 2GB של אחסון. כמובן שתינתן לך תקופת חסד של 90 יום וזאת בכדי להוריד את הקבצים מהענן למחשב המקומי שלך, לאחר תקופה זו תוכל למחוק את הקבצים שבענן עד לקבלת נפח אחסון של עד 2GB (לחילופין תוכל לרכוש אחסון נוסף בנפרד אם תבחר). אם תשאיר יותר מ- 2GB של קבצים באחסון הענן שלך ליותר מ 90 ימים, אתה עלול לאבד את הגישה לחלק או לכל הקבצים שלך.

מהו Behance?

Behance הינו ממשק שהצטרף לכלי אדובי בדצמבר 2012, מדובר בקהילה המקוונת המובילה ביותר, וניתן להעזר בה בכדי להפגין ולגלות עבודות יצירתיות. אנשי קריאטיב יוכלו לעדכן את העבודה שלהם במקום אחד בכדי לשדר אותם באופן נרחב וביעילות. ארגונים וחברות יוכלו לחקור את העבודה ולהגיע למגוון כישורים בקנה מידה עולמית. כחבר במנוי הקריאטיב קלאוד, תוכל מעתה ליצור בקלות תיק מותאם אישית ולפרסם את העבודה שלך ישירות ל- Behance מתוך הקריאטיב קלאוד ומתוך יישומי שולחן העבודה שלך.

מהו Behance ProSite?

ProSite הינה פלטפורמה עבור בניית תיק עבודות פרטי על גבי אתר אינטרנט, תיק העבודות מסונכרן עם הפרוייקטים שלך המאוכסנים באתר Behance, בנוסף העבודות שפרסמת באתר Behance הופכות לתיק עבודות באתר, תיק העבודות מוכן להתאמה אישית עם סגנון יחודי משלך וכל זאת על גבי הדפדפן. כל מנוי משלם ב- Creative Cloud זכאי למנוי חינם ב- Behance ProSite (בשווי 400 ₪ לשנה).

האם אני יכול לשתף ישירות לBehance - מיישומי ו/או אתר האינטרנט של הקריאטיב קלאוד?

כן. קריאטיב קלאוד ויישומים שולחניים – Creative CC, כמו פוטושופ ודומיו מאפשרים לך לשתף ישירות ל- Behance. למידע נוסף על איך לשתף את Behance מהקריאטיב קלאוד, ניתן להיכנס לכתובת הבאה: לחץ כאן